Aktualności

Piotrkowska Karta Mieszkańca

Od blisko 2 lat w naszym mieście funkcjonuje program Piotrkowska Karta Mieszkańca (PKM). 
Od blisko 2 lat w naszym mieście funkcjonuje program Piotrkowska Karta Mieszkańca (PKM). Jest on skierowany do osób mieszkających w naszym mieście i płacących w Piotrkowie podatki, a także niepełnoletnich członków ich rodzin. Zachęcam do wyrobienia dokumentu (plastikowa karta), który uprawnia do szeregu zniżek, między innymi na basenach, kortach tenisowych, w Muzeum czy Miejskiej Bibliotece Publicznej. Mniej płacimy również za przejazdy po mieście elektrycznymi hulajnogami oraz za bilety Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Posiadacze PKM już dziś mają zniżki na abonament w Strefie Płatnego Parkowania. I na tym nie koniec. Planujemy rozszerzyć tę ofertę o ulgę na zakup biletów za parkowanie w Strefie. Choć to nie jedyna nowość, jaką rozważamy. Karta mieszkańca ma upoważniać do tańszych przejazdów komunikacją miejską.
Dziękuję mieszkańcom, którzy wyrobili PKM i równocześnie przypominam, że karta jest ważna przez okres dwóch lat. Osoby, którym kończy się okres ważności, na 30 dni przed tym terminem, otrzymają wiadomość e-mail z informacją o konieczności przedłużenia ważności karty.
PKM można bezpłatnie wyrobić poprzez złożenie wniosku w Urzędzie Miasta lub elektronicznie za pośrednictwem strony www.piotrkow.pl.
Po złożeniu wniosku koniecznie należy umówić się po odbiór dokumentu w jednym z trzech miejsc:
- Urząd Miasta (ulica Szkolna 28), telefon 44 7321800;
- Ośrodek Sportu i Rekreacji (ulica Belzacka 108/110), telefon 44 7327086;
- Mediateka 800-lecia (ulica Marii Curie-Skłodowskiej 3), telefon 44 6814060.
Więcej informacji dotyczących życia miasta mogą Państwo znaleźć na stronie www.piotrkow.pl oraz profilach na Facebooku: „Piotrków Trybunalski” i moim „Krzysztof Chojniak – Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego”, do których odwiedzenia serdecznie zapraszam.
Krzysztof Chojniak

Do pobrania

powrót
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=