Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
=
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
=

Aktualności

Grant OZE

Od 01 lutego 2023 roku Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomił nabór wniosków w ramach Programu TERMO o przyznanie Grantu OZE zakończenie programu czerwiec 2026 roku.
Jest to forma wsparcia finansowego kierowana między innymi do Wspólnot Mieszkaniowych, polegająca na refinansowaniu przez Bank Gospodarstwa Krajowego 50% kosztów inwestycji, w ramach której dojdzie do montażu OZE  – odnawialnego źródła energii, na przykład panele fotowoltaiczne, instalacje hybrydowe, pompy ciepła, kolektory słoneczne. Do kosztów przedsięwzięcia wlicza się również koszt infrastruktury niezbędnej do funkcjonowania instalacji OZE.
Ponadto w trakcie opracowywania jest zmiana przepisów prawa wprowadzających korzystniejsze finansowo rozwiązania (możliwość bezpośredniego otrzymywania wynagrodzenia za energię) dla budynków wielorodzinnych korzystających z instalacji fotowoltaicznych i produkujących energię elektryczną.
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na stronach internetowych Banku Gospodarstwa Krajowego (www.bgk.pl) oraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii (www.gov.pl/web/rozwoj-technologia).
powrót